Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 22, 2017 in Nie tylko dom |

Jak działa mobidziennik? SP 12 Białystok mobidziennik

Jak działa mobidziennik? SP 12 Białystok mobidziennik

Czasy papierowych dzienników szkolnych odchodzą do lamusa. Cyfryzacja i komputeryzacja dotarła nawet do tego bastionu tradycji. Jakie są korzyści ze stosowania mobidziennika?

Czym jest mobidziennik? Jakie są jego zalety – SP 12 Białystok mobidziennik

Elektroniczny dziennik lekcyjny to rozwiązanie na miarę naszych czasów. Wprowadza go do stałego użytku coraz więcej szkół (np. SP 12 Białystok mobidziennik, PZ 2 Oświęcim).

Rozwiązanie to pozwala na wyeliminowanie konieczności stosowania papierowych zapisów. To kompletny system, w którym umieszczamy informacje o ocenach, obecności każdego ucznia. Rodzice zyskują stały dostęp do śledzenia postępów swoich pociech. Nauczyciele mają uporządkowane dane o uczniach. Dodatkowo w systemie istnieje możliwość wprowadzenia zajęć dodatkowych, spotkań z pedagogiem lub logopedą. Wszystkie elementy – oceny, plan lekcji, a nawet system płacowy oświaty są tu w pełni zintegrowane i całkowicie przejrzyste. Obsługiwać go można z poziomu laptopa lub urządzeń mobilnych. W razie konieczności istnieje również opcja wydruku danych w formie standardowego dziennika ocen lub obecności.

Mobidziennik ułatwia znacząco codzienną pracę nauczyciela, rodzicom daje szansę do bycia na bieżąco z ocenami dziecka. Wszystko staje się prostsze i w pełni dostępne dla wszystkich zainteresowanych stron.