Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 4, 2021 in Remonty i budowa |

SPA w Twojej łazience bez wychodzenia z domu

SPA w Twojej łazience bez wychodzenia z domu

Sytuacja epidemiologiczna na świecie sprawiła, że nie możemy tak swobodnie, jak kiedyś odwiedzać eleganckie salony SPA, aby pozwolić sobie na chwilę relaksu, Czemu więc nie stworzyć sobie takiej strefy relaksu w domowym zaciszu? Wbrew pozorom nie trzeba od razu przeprowadzać metamorfozy swojej łazienki – warto jedynie zadbać o kilka szczegółów, które wniosą do naszego wnętrza atmosferę, jaka panuje w salonach odnowy biologicznej. Idealnym uzupełnieniem luksusowej strefy kąpielowej z wanną w roli głównej jest elegancka bateria, której dzisiaj poświęcimy nieco więcej czasu.

Bateria wannowa wolnostojąca – szyk i elegancka

Jak w szybki sposób odnowić swoją wannę i nadać jej nowego oblicza? Poprzez zamienienie tradycyjnej baterii łazienkowej na model wolnostojący. Baterie te w krótkim czasie podbiły serca Polaków – nic dziwnego, prezentują się bardzo elegancko i wnoszą do pomieszczenia nutkę luksusu. Na ich montaż mogą zdecydować się zarówno posiadacze wanien wolnostojących, jak i tych tradycyjnych wbudowanych. Jakie zalety ma bateria wannowa wolnostojąca?

Modele te przede wszystkim przyciągają wzrok swoim designem. Są smukłe, stylowe i eleganckie. Mogą być utrzymane w stylu minimalistycznym lub klasycznym. Dostępne są w różnych odcieniach – zarówno w standardowych chromowanym, jak i nieco bardziej nowoczesnym, takim jak grafit lub czerń. Te ostatnie są bardzo często spotykane w najnowocześniejszych aranżacjach łazienek. Zaletą baterii wannowych jest to, że można montować je w dowolnym miejscu – na środku wanny, z jej lewego lub prawego boku czy na początku.

Mimo wielu zalet oraz nietuzinkowego wyglądu, baterie wolnostojące mają swoje wyzwania – między innymi należy przygotować pod nie odpowiednią instalację. Nie stanowi to jednak większego problemu, jeżeli dopiero jesteśmy na etapie wykańczania wnętrza. Z drugiej strony, nawet jeżeli mamy już wykończoną łazienkę można zamienić standardową baterię wannową na model wolnostojący, z czym sprawnie poradzi sobie dobry hydraulik. Poświęcenie takie z pewnością nam się opłaci – inwestując w baterię wolnostojącą, za każdym razem, gdy będziemy brać relaksującą kąpiel, poczujemy się, jak w luksusowym salonie SPA.