Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 18, 2018 in Remonty i budowa |

Jak dbać o kanalizację w domu?

Jak dbać o kanalizację w domu?

W każdym domu od czasu do czasu pojawia się problem z kanalizacją. Co zrobić, żeby kłopoty tego typu nawiedzały nas jak najrzadziej?

Regularna kontrola systemu

Istnieje szereg sprawdzonych sposobów, jednak najskuteczniejsza jest zawsze profilaktyka. Warto zawczasu regularnie kontrolować stan naszej domowej kanalizacji. Jeśli wykonano ją prawidłowo nie powinna zbyt często się zatykać. Najlepszym materiałem do zbudowania takiej instalacji jest tworzywo sztuczne, o gładkiej strukturze. Gdy tylko zauważymy pierwsze oznaki, że coś może być nie tak, np. woda zaczyna spływać wolniej, konieczne będzie czyszczenie kanalizacji. Na początek możemy je wykonać domowymi sposobami.

Czyszczenie kanalizacji w warunkach domowych

Na początek trzeba zlokalizować źródło problemu. Jeśli leży on w zlewie, umywalce lub toalecie, może wystarczyć zwykłe mechaniczne przepchanie jej, na przykład przy pomocy sprężyny. W sytuacji gdy przytkała się głębsza część instalacji można zastosować specjalne środki chemiczne. Trzeba jednak pamiętać, żeby używać ich zawsze zgodnie z zaleceniami producenta.

Gdy wszystkie domowe sposoby zawiodą, czasami konieczne jest wezwanie profesjonalistów, którzy pomogą udrożnić zatkane rury.

Więcej informacji można znaleźć: https://ofma.pl/oferta/czyszczenie-kanalizacji-mechaniczne/