Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 12, 2022 in Remonty i budowa |

Okna PCV – jakie mają zalety?

Okna PCV – jakie mają zalety?

Okna PCV to obecnie jedne z najchętniej wybieranych okien do domów i mieszkań. Od pewnego czasu wypierają one klasyczne okna drewniane, wyróżniając się doskonałymi parametrami technicznymi. Czym tak właściwie jest PCV i jakie ma zalety? Dlaczego warto wybierać okna PCV i kiedy sprawdzą się okna jednoskrzydłowe, a kiedy dwuskrzydłowe? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Okna PCV- czym są?

PCV to polichlorek winylu- tworzywo sztuczne wyjątkowo odporne na uszkodzenia, czynniki atmosferyczne, biologiczne czy chemiczne, wykorzystywane przede wszystkim do produkcji okien i drzwi. Tym, co wyróżnia okna PCV jest właśnie ich trwałość i odporność, ale także wyjątkowa szczelność i doskonała termoizolacja. Warto podkreślić także, że okna PCV są doskonałym izolatorem akustycznym, co oznacza, że świetnie radzą sobie z tłumieniem dźwięków z zewnątrz. Okna PVC stosowane są w mieszkaniach, domach, ale także w pomieszczeniach gospodarczych. Występują w wielu różnych wariantach kolorystycznych i cechują się estetycznym wyglądem. Są prawdziwą wizytówką budynku i świetnie dopasowują się do elewacji czy rolety zewnętrznej. Bardzo łatwo jest także utrzymywać je w czystości. Wystarczy regularne przecieranie wilgotną ściereczką, by okna zachowały swój pierwotny wygląd nawet przez wiele lat. O zaletach okien PCV więcej możesz przeczytać tutaj: https://silesiapark4x4.pl/wady-i-zalety-okien-pcv/.

Okna jednoskrzydłowe czy dwuskrzydłowe?

Wybierając okna PCV, najczęściej rozważamy wybór między oknami dwuskrzydłowymi bądź jednoskrzydłowymi. Okna dwuskrzydłowe są najbardziej klasyczne i uniwersalne. Zazwyczaj otwierają się w systemie rozwierno-uchylnym, są bardzo wygodne w zastosowaniu. Sprawdzą się właściwie wszędzie, trzeba jednak wziąć pod uwagę ich wymiary. Maksymalna szerokość i wysokość takich okien to 1500mm, a w przypadku okien balkonowych- 2300 mm.Okna jednoskrzydłowe natomiast cechują się brakiem słupka pośrodku, co sprawia, że przeszklenie jest większe. Okna tego rodzaju są nieco mniej wygodne przy otwieraniu, dlatego częściej stosuje się okna dwuskrzydłowe. Ma to znaczenie przede wszystkim we wnętrzach, które należy często wietrzyć.

O czym należy pamiętać przy wyborze drzwi balkonowych?

Przy wyborze drzwi balkonowych, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na efektywność energetyczną i izolację termiczną. Drzwi balkonowe mają spore rozmiary, toteż szczelność jest tutaj kluczowa w zakresie energooszczędności. Idealne drzwi balkonowe mają dobrą izolacyjność termiczną, co oznacza, że świetnie chronią przed przenikaniem chłodu do wnętrza i uciekaniem ciepła na zewnątrz. Przy ostatecznym wyborze, należy zwracać uwagę na wiele różnych czynników. Zarówno okna, jak i drzwi balkonowe muszą pasować do reszty wystroju, zwłaszcza, że obecnie do wyboru masz wiele różnych produktów.

Jak wybrać odpowiednie okna?

Samo określenie rozmiaru okna jest oczywiście podstawą. Nie oznacza to jednak, że nie masz żadnych możliwości wyboru. Okna mogą przecież otwierać się w różne strony, mogą posiadać jedno bądź dwa skrzydła. Mogą być zachowane w różnorodnych kolorystykach. Jeżeli nie wiesz, jakie okna wybrać, wykorzystaj Konfigurator okien PCV. Program ten pozwoli Ci na stworzenie realistycznej wizualizacji i wybór najbardziej odpowiednich rozwiązań, które sprawdzą się akurat w Twoim mieszkaniu czy domu. Dzięki konfiguratorowi, z łatwością wybierzesz okna i drzwi balkonowe idealne do swojego wnętrza, zapewniając sobie ciepło i przytulny klimat we wnętrzu. Nie czekaj i zamów swoje okna już dziś!