Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 14, 2018 in Remonty i budowa |

Poddajemy renowacji meble sosnowe

Poddajemy renowacji meble sosnowe

Jednym z newralgicznych elementów każdego wnętrza są meble. Z uwagi na ich istotną rolę często kosztują niemało i do tego wymienia je się tylko, kiedy już zupełnie nie nadają się do niczego. Dlatego też niejednokrotnie decydujemy się na ich renowacje, co na szczęście można wykonać stosunkowo tanio i szybko. Musimy tylko znaleźć w sobie nieco chęci i wolnego czasu. Na całe szczęście większość mebli wykonana jest z drewna, a te należy do surowców podatnych na zmiany.

Poddajemy renowacji meble sosnowe

Jednym z częściej wykorzystywanych do produkcji surowców jest drewno sosnowe. Oczywiście nie ma w tym przypadku, ponieważ jest ono łatwe w obróbce i do tego wykazuje się dużą sprężystością. Do tego nie można pominąć też faktu cena tego rodzaju mebli, jest na każdą kieszeń. Tym samym absolutnie nikogo już nie zaskakuje, że są to bardzo popularne w naszym kraju meble i goszczą one tym samym w wielu domach. Dlatego też nie dziwi, że często można znaleźć w różnych mediach adnotacje dotyczące możliwości ich renowacji. Na całe szczęście sosnowe meble łatwo poddają się renowacji i odświeżeniu.

Jak odnowić meble sosnowe?

Zadanie to nie jest jakoś specjalnie skomplikowane. Na wstępie trzeba je oczyścić z warstwy lakieru czy innej powłoki, co czynimy z pomocą papieru ściernego czy też szczotki z odpowiednim włosiem. Można to również wykonać specjalnymi rozpuszczalnikami. Przygotowaną w ten sposób powierzchnię poddajemy szpachlowaniu, aby wyrównać ewentualne nierówności. Czynimy to aż do uzyskania jednolicie gładkiej powierzchni. Kolejnym etapem jest osuszenie i zagruntowanie drewna. Potem nanosimy pożądaną farbę. Chcąc dodatkowo poprawić jeszcze aspekt estetyczne, możemy zastosować specjalne szablony lub też popularne ostatnimi czasy technik shabby chic bądź decoupage’u.

Tak oto pytanie – jak odnowić meble sosnowe znajduje w tym miejscu swoje rozwiązanie. Mamy więc odświeżony design naszych mebli, które nabierają nowego blasku i mogą nam służyć kolejne lata.