Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 5, 2023 in Remonty i budowa |

Jakie są rodzaje zawiasów budowlanych?

Jakie są rodzaje zawiasów budowlanych?

Zawiasy budowlane to elementy, które są istotną część licznych projektów. Bez nich niemożliwa okazałaby się instalacja okien, drzwi czy bram. Służą one do solidnego łączenia określonych materiałów, pozwalając przy tym na poruszanie nimi. Dostępnych jest wiele ich rodzajów, co ułatwia znalezienie produktu w pełni dopasowanego do konkretnych potrzeb. Jakie typy zawiasów budowlanych można wskazać? Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Najpopularniejsze rodzaje zawiasów budowlanych

Zazwyczaj zawiasy budowlane dzieli się ze względu na ich zastosowanie na te wykorzystywane podczas montażu drzwi oraz okien. Wśród pierwszych z nich można wskazać modele czołowe zbudowane z dwóch skrzydeł, które w momencie, gdy drzwi są zamknięte, pozostają ułożone w jednej linii. Warto podkreślić, że producent zawiasów budowlanych nierzadko oferuje też warianty sprawdzające się zarówno przy montażu drzwi, jak i bram. Wśród nich warto wskazać m.in. zawiasy pasowe.

Jeżeli wykorzystywane zawiasy mają pozostać widoczne po skończeniu ich montażu, dobrze sprawdzić, czy hurtownia artykułów metalowych, w której zaopatrujesz się w niezbędny sprzęt, ma w swojej ofercie warianty ozdobne. Te mogą skutecznie podkreślić design i świetnie wpisać się w aranżację poszczególnych wnętrz.

Na jakie zawiasy budowlane warto postawić?

Przed dokonaniem zakupu warto zastanowić się, gdzie mają być  wykorzystane zawiasy oraz jaką funkcję będą one pełnić. . Trzeba też wybierać warianty ocynkowane, które mają zwiększoną trwałość oraz ochronę przed korozją. Dzięki temu określone zawiasy będą mogły służyć przez długi czas.