Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 3, 2021 in Remonty i budowa |

Czy meble tapicerowane kupić od producenta czy ze sklepu?

Czy meble tapicerowane kupić od producenta czy ze sklepu?

Aranżacja mieszkania to proces, który powinien być bardzo dobrze przemyślany. Jednym z najważniejszych etapów jest wybór odpowiednich mebli. Czy meble tapicerowane kupić od producenta, czy ze sklepu? Które rozwiązanie jest lepsze?

Dlaczego warto wybrać meble tapicerowane od producenta, a nie ze sklepu?

Wbrew pozorom umeblowanie mieszkania to nie lada wyzwanie. Wymaga dobrej organizacji oraz zaangażowania. Przede wszystkim należy dokładnie przemyśleć koncepcję. Pod uwagę trzeba wziąć wymiary pomieszczenia, budżet, wygląd oraz jakość materiałów, z których wykonane są produkty. Wiele osób zastanawia się również nad tym, czy meble tapicerowane kupić bezpośrednio od producenta, czy w sklepie online lub stacjonarnym. Choć oba rozwiązania mają wiele zalet, to jednak zakup mebli od producenta to zdecydowanie lepsza opcja. Dlaczego? Przedstawiamy kilka powodów!

Większy wybór

Sklepy internetowe, a tym bardziej stacjonarne, mają ograniczony asortyment. Co prawda, oferują różne kombinacje kolorystyczne w obrębie jednego modelu lub kolekcji, ale konkretne kolory i ich ilość jest odgórnie narzucona. W przypadku zakupów mebli tapicerowanych od producenta masz o wiele szerszą ofertę projektów, które nie są dostępne w sklepach. Dają większy wybór nie tylko w kwestii barw, ale również materiałów. Ponadto, kupując u producenta, masz dostęp do poszczególnych elementów serii mebli i możesz je modyfikować zgodnie z własnymi upodobaniami. Dzięki temu skomponujesz idealny zestaw, który pięknie będzie prezentował się w Twoim mieszkaniu.

Atrakcyjna cena

Kupowanie mebli od producenta ma jeszcze jedną, niezwykle istotną zaletę. Producent mebli tapicerowanych oferuje produkty w znacznie niższej cenie. Sklepy internetowe oraz stacjonarne nakładają na meble dość wysoką marżę, która stanowi różnicę między ceną zakupu a ceną sprzedaży towaru. W praktyce oznacza to, że mebel w sklepie to cena producenta plus cena, jaka ustala sklep, aby uzyskać zysk. Jeśli zdecydujesz się na zakup bezpośrednio u producenta, masz pewność, że kupisz meble znacznie taniej. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze. Z pewnością docenisz to, gdy urządzasz całe mieszkanie. Zaoszczędzona kwota może sięgać kilka set, a nawet kilka tysięcy złotych! Dodatkowo z producentem łatwiej jest negocjować cenę lub poprosić o większy rabat przy zakupie większej ilości produktów. W sklepie niestety nie otrzymasz tak dużej zniżki.

Doświadczenie i wiedza

Kupując u producenta masz pewność, że oferta jest znacznie lepiej przygotowana i opisana. Dostajesz informacje dotyczące materiałów, z których wykonany jest produkt, sposoby konserwacji, a także zalecenia dotyczące czyszczenia mebli. Jeżeli będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości, możesz zadać pytanie producentowi. Masz pewność, że producent mebli tapicerowanych udzieli Ci satysfakcjonującej odpowiedzi. Dlaczego? Dlatego, że jest on obecny od samego początku tworzenia produktów aż do momentu ich sprzedaży. Niestety w sklepach zdarza się, że pracownik nie posiada szczegółowych informacji, a tym samym nie udzieli Ci odpowiedzi na pytanie.