Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 29, 2022 in Remonty i budowa |

Brama segmentowa

Brama segmentowa

Wybór bramy garażowej ma spore znaczenie, a wcale nie jest łatwy. Brama jest tym elementem, który wpływa na funkcjonalność budynku, a do tego ma niemałe znaczenie dla jego zewnętrznego wyglądu. Wśród bram, które wybieramy najchętniej są bramy segmentowe. Czym jest to rozwiązanie i gdzie się sprawdza? Czy warto zainwestować w takie rozwiązanie? Na te pytania odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Brama segmentowa – czym się charakteryzuje?

Bramy segmentowe składają się z połączonych ze sobą za pomocą zawiasów segmentów. Zawiasy te przesuwają się po prowadnicach ku górze aż do samego stropu. Cechą charakterystyczną takich bram jest sposób otwierania się – poruszają się one po stelażu, który zamontowany jest pod sufitem w garażu. Takie rozwiązanie pozwala na sporą oszczędność miejsca, gdyż nie jest konieczny długi podjazd, a sama brama nie potrzebuje miejsca na zewnątrz garażu. Poza tym, bramy segmentowe posiadają wbudowane czujniki, które chronią przed zamknięciem bramy w przypadku napotkania jakiejkolwiek przeszkody. To z kolei wpływa bardzo korzystnie na poziom bezpieczeństwa. Bramy segmentowe zapewniają ciepło dzięki bardzo dobrej izolacji termicznej. Pomiędzy poszczególnymi segmentami znajdują się uszczelki, które nie pozwalają na przenikanie chłodu, śniegu ani wilgoci do wnętrza garażu. Panele są również bardzo dobrze izolowane akustycznie, co sprawia, że dźwięki dochodzące z zewnątrz są znacząco tłumione, co podnosi komfort korzystania z garażu. O bramach segmentowych przeczytasz tutaj: https://www.roletyalu.pl/oferta/bramy/bramy-segmentowe.

Bramy garażowe segmentowe – jakie mają zalety?

Bramy garażowe segmentowe mają wiele zalet, dlatego są tak chętnie wybierane przed klientów. Do największych plusów tego rozwiązania należy oszczędność miejsca. Brama garażowa segmentowa nie potrzebuje miejsca na zewnątrz garażu. Zaletą bram segmentowych jest również możliwość jest automatycznego sterowania za pośrednictwem pilota czy smartfona. Nie wymagają długiego podjazdu, jak np. bramy uchylne, a przy tym otwór wjazdowy może mieć dowolny kształt, co daje mnóstwo możliwości. Dzięki zastosowaniu warstwy izolacyjnej z pianki poliuretanowej między poszczególnymi segmentami paneli, bramy segmentowe są bardzo ciepłe, co doceniamy zwłaszcza zimą.

Bramy segmentowe – gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Segmentowe bramy garażowe sprawdzają się w zasadzie wszędzie tam, gdzie montuje się bramę garażową. Szczególnie chętnie używana jest jednak tam, gdzie miejsce jest ograniczone. Segmentowe bramy garażowe nie wymagają dużej przestrzeni, wystarczy jedynie 15-25 cm nadproża w garażu i pustą przestrzeń o głębokości równej wysokości bramy, by mogła ona swobodnie się otwierać. Brama garażowa tego rodzaju jest więc najlepszym rozwiązaniem w przypadku garażów o krótkich podjazdach.

Brama segmentowa, a może rolowana?

Nieco innym rozwiązaniem są bramy rolowane. Brama rolowana ma tą zaletę, że otwiera się pionowo, co zapewnia sporo wolnej przestrzeni zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz garażu. Pozwala to na dowolne zaplanowanie sufitu garażu. Bramy rolowane, podobnie, jak bramy garażowe segmentowe można obsługiwać w sposób zdalny za pomocą pilota, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym. Aby otworzyć bramę, nie trzeba wychodzić z samochodu. Tym, co cechuje dobre bramy rolowane jest dobra izolacja cieplna, którą zapewniają uszczelki szczotkowe pomiędzy prowadnicami. Wiele osób zastanawia się, jak przedstawia się kwestia bezpieczeństwa w przypadku takiej bramy. Bramy rolowane posiadają zamki patentowe bądź wkładki antywłamaniowe, jeśli jednak chcemy jeszcze lepiej zabezpieczyć skrzydło bramy przed wyważeniem, warto zastosować specjalne, dodatkowe zabezpieczenie, które uniemożliwia podważenie bramy. O bramach rolowanych i segmentowych przeczytasz tutaj: https://wojtekj.pl/brama-garazowa-segmentowa-czy-rolowana-jakie-rozwiazanie-wybrac/.

Czy warto wybrać bramę segmentową?

Bramy garażowe segmentowe to doskonały wybór dla wszystkich, którzy remontują swoje garaże i poszukują rozwiązania uniwersalnego, a jednocześnie wyjątkowo funkcjonalnego i praktycznego. Segmentowe bramy garażowe zapewniają komfort, oszczędność miejsca, a do tego bardzo wygodne sterowanie. Sporą zaletą jest także fakt, że kolor segmentów można wybierać dowolnie, podobnie, jak fakturę. To sprawia, że segmentowa brama może zostać bardzo precyzyjnie dobrana do elewacji garażu. Bez względu na to, czy garaż służy Ci do garażowania samochodu, przetrzymywania narzędzi ogrodniczych czy może garaż stanowi Twój przydomowy warsztat, zastosowanie bram segmentowych jest tak szerokie, że z pewnością przypadnie Ci do gustu. Stylowa kolorystyka, dowolność w wyborze faktury, a do tego możliwość zdalnego sterowania sprawiają, że bramy segmentowe cieszą się coraz większą popularnością i coraz częściej stają się elementem wyposażenia naszych garaży. Zdecydowanie warto zainwestować w takie rozwiązanie, szczególnie, gdy ogromne znaczenie ma dla nas komfort użytkowania i gdy zwracamy uwagę na dobrą izolację cieplną.