Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 2, 2018 in Remonty i budowa |

Przedmieścia rosną w oczach

Przedmieścia rosną w oczach

Polskie miasta stają się coraz bardziej zatłoczone. Deweloperzy zabudowują w szybkim tempie każdy wolny skrawek terenu. Najbardziej atrakcyjne lokalizacje już dawno znalazły właścicieli. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup działki i budowę domu na przedmieściach. Dobrze skomunikowane wioski położone w bezpośrednim sąsiedztwie miasta przypominają jeden wielki plac budowy.

 

Grunty położone przy utwardzonej drodze sprzedawane są na przysłowiowym pniu. Włodarze wiejskich gmin chętnie inwestują w infrastrukturę, drogi, chodniki, kanalizację i gaz upatrując szansy na wydatne zwiększenie wpływów do gminnej kasy. Nowi mieszkańcy zapłacą przecież podatek od nieruchomości. Ucieczka z miasta staje się coraz bardziej popularniejsza. Działki można bez problemu kupić w przystępnej cenie. Kwestią do ustalenia pozostaje lokalizacja i funkcja mieszkania na wsi. Jeśli myślimy o całkowitym zrezygnowaniu z mieszkaniu w miejskiej dżungli i przeprowadzce na wieś, weźmy pod uwagę szlaki komunikacyjne, którymi będziemy się poruszać do pracy, do szkoły, na zakupy. Jeśli działka leży w niedalekiej odległości od stacji kolejowej, będzie to na pewno duży plus. Nie każdy lubi stać w porannych korkach.

 

Z komunikacją autobusową bywa różnie. Do wielu wsi popularne niegdyś pekaesy już nie dojeżdżają, a jeśli już to sporadycznie. Dobry dojazd będzie miał więc duże znaczenie dla naszej wygody. Przed zakupem nieruchomości dobrze jest zrobić porządne rozeznanie. Zacząć należy od sprawdzenia, czy w pobliżu nie planują budowy obwodnicy lub dużej fermy. Dobrze jest też popytać miejscowych lub sołtysa, co w trawie piszczy. Ma też znaczenie lokalizacja szkoły, do której będą uczęszczać nasze dzieci. Czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę planując zakup działki lub posesji na wsi jest zatem całkiem sporo. Od nas tylko zależy, jak zainwestujemy nasze pieniądze i czy przyniesie nam to więcej korzyści, czy tylko przysporzy niepotrzebnych nerwów. Decyzja o przeprowadzce na wieś powinna być zatem solidnie przemyślana i zaplanowana.