Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 28, 2023 in Remonty i budowa |

Kiedy warto zdecydować się na kompleksowy remont mieszkania?

Kiedy warto zdecydować się na kompleksowy remont mieszkania?

Na remont mieszkania decydujemy się często, gdy przestaje ono prezentować się dobrze pod względem wizualnym i nie dorównuje już współczesnym standardom. Ale kompleksowy remont mieszkania warto rozważyć również w wielu innych przypadkach. Jakie czynniki powinny nas nakłonić do gruntownej renowacji lokum? Jaki styl możemy zastosować przy zmianie aranżację wnętrza mieszkania?

Zmiana aranżacji wnętrza: nieograniczony wybór?

We współczesnych czasach biura architektoniczne i zajmujące się aranżacją wnętrz prześcigają się w ofertach remontów w bardzo zróżnicowanych stylach. Dzięki temu klient ma bardzo duży wybór i może dobrać ofertę do swoich preferencji, budżetu oraz wielkości mieszkania. Osoby, których mieszkania nie są zbyt obszerne mogą się zdecydować na styl skandynawski cechujący się stonowanymi kolorami, minimalizmem i prostotą. Styl ten pozwala też na rozjaśnienie wnętrza.

Jeśli ktoś zachwyca się blichtrem i luksusem, powinien postawić na styl glamour. Modny jest obecnie styl industrialny, nazywany też loftowym, który ma swoje korzenie w latach 50-tych XX wieku. Natomiast klienci preferujący bardziej swojskie i naturalne wnętrza mogą zamówić remont w stylu rustykalnym w firmie Ad-Homes zajmującej się wykańczaniem mieszkań w różnych stylach architektonicznych. Kapitalny remont można bowiem przeprowadzić z zastosowaniem wielu innych popularnych teraz stylów: klasycznego, boho, eklektycznego, vintage itp.

Kiedy trzeba wykonać kompleksowy remont?

Abstrahując od kwestii wizualnych, czasem przeprowadzenie kompleksowego remontu mieszkania jest po prostu koniecznością, np. przy okazji zmiany układu pomieszczeń. Nie tylko brudne ściany mogą być sygnałem do zainwestowania w remont, ale również pojawiające się na nich ubytki, dziury, zacieki czy pęknięcia. Także poważne uszkodzenia w podłogach, drzwiach, oknach, na glazurze czy terakocie powinny nas do tego skłonić. To normalne, że materiały wykończeniowe po jakimś czas ulegają zużyciu.

Są też sytuacje, w których niepodjęcie działań naprawczych byłoby po prostu szkodliwe dla zdrowia i bezpieczeństwa. Niesprawnie działająca instalacja elektryczna, hydrauliczna czy gazowa mogą nas narazić na niepotrzebne ryzyko, zaś zawilgocenie objawiające się nawet grzybem na ścianie doprowadzić do komplikacji zdrowotnych. W takich przypadkach wykonanie kompleksowego remontu powinniśmy traktować w kategorii obowiązku.