Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 2, 2020 in Remonty i budowa |

Wynajem czy kupno – co się bardziej opłaca?

Wynajem czy kupno – co się bardziej opłaca?

Każdy młody, a także i stary człowiek musi prędzej czy później zastanowić się nad opuszczeniem rodzinnego gniazda i wynajmem, bądź kupnem własnego lokum. Nigdy nie jest to prosta decyzja, gdyż w każdym przypadku musimy płacić grube pieniądze za nasze mieszkanie.

 

Pytanie polega na tym, czy potrzebujemy czegoś na stałe, czy może chcemy wynająć lokal tylko na chwilę? W tym pierwszym przypadku, oczywiście warto zastanowić się nad zakupem mieszkania. Oferta ta jest skierowana do osób, które mają pieniądze na taką inwestycję, bądź przynajmniej odłożony wkład własny i zdolność kredytową. Jeśli odpowiada nam przywiązanie do jednego miejsca na wiele długich lat, to kupno mieszkania będzie doskonałą decyzją. Z kolei, jeśli jesteśmy niestali, lubimy zmieniać swoje życie, chcemy czuć się wolni i nieprzywiązani do jednego miasta, to warto pomyśleć nad wynajmem. Umożliwia nam to wyprowadzkę do innego lokum praktycznie w każdym momencie naszego życia.

 

Jednak zakup to inwestycja w przyszłość, w swoje dzieci i zapewnienie im stabilności finansowej, gdyż wynajęcie mieszkania kosztuje równie dużo, a pieniądze te przepadają bezpowrotnie na rzecz właściciela. Zatem zastanówmy się jakie są nasze priorytety życiowe, wtedy bez problemu zdecydujemy, czy wolimy podjąć się kupna, a może wynajem jest to coś co jest stworzone wprost dla nas. Decyzja nigdy nie jest prosta, a mieszkanie to wielka odpowiedzialność, zatem nie śpieszmy się i dajmy sobie czas na przemyślenia, aby później nie żałować swojego wyboru.