Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 2, 2018 in Remonty i budowa |

Impreza z okazji wzięcia kredytu na mieszkanie – hit czy kit?

Impreza z okazji wzięcia kredytu na mieszkanie – hit czy kit?

Mogłoby się zdawać, że w kwestii imprez okolicznościowych było już wszystko – wesela, imieniny, parapetówki, baby shower, z okazji narodzin dziecka, z okazji wyjazdu w podróż dookoła świata, z okazji powrotu, a także… z okazji rozwodu.

 

Od pewnego czasu jednakże, zwłaszcza w dużych miastach, można natrafić na przyjęcie z okazji zobowiązania na całe życie – i nie mowa tutaj o ślubie. Powodem do świętowania jest kredyt na mieszkanie, a właściwie zaciągnięcie go przez gospodarza imprezy. Co na takim spotkaniu ma najczęściej miejsce? Oczywiście… dzielenie się swoimi opowieściami na temat doradców finansowych, bankowych, notariuszy, spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot… Okazuje się wtedy, że każdy z nas, niezależnie od wieku, ma już na swoim koncie kredyt, na mieszkanie najczęściej.

 

Przyjęcie takie upływa często pod znakiem zabawy, choć niejednokrotnie zabawy z nutką nostalgii, gdyż wiadomo, że nie jest to najluźniejsza sytuacja w życiu. Ale ponieważ najczęściej jest takie spotkanie urządzane w czterech kątach, na które wzięło się kredyt – hipoteczny, a jakże – widok swojej własnej niezależności nieco osłania tę nostalgię za wolnością finansowa…