Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 30, 2018 in Remonty i budowa |

Jak kupić, by nie stracić… mieszkanie do wynajęcia

Jak kupić, by nie stracić… mieszkanie do wynajęcia

Kiedy kupujemy konkretne lokum z konkretnym przeznaczeniem – na uzyskiwanie z niego pasywnego dochodu w postaci opłat za użytkowanie od lokatorów, musimy pamiętać, że lokal ten powinien wyróżniać się pewnymi cechami. Powinien być trochę jak prezent – kupowany nie dla nas, a dla tego, kogo chcemy nim obdarować…

 

Z takim podejściem kupimy właściwe mieszkanie do wynajęcia. Zatem więc co jest najważniejsze dla potencjalnych wynajmujących? Oczywiście lokalizacja. Nawet najpiękniej urządzone wnętrze nie zrekompensuje nikomu niedogodności z powodu wiecznych dojazdów do miejsca zamieszkania.

 

Po drugie, jeśli mamy na myśli mieszkanie, do wynajęcia dla kogoś czy już po prostu dla nas, lokal powinien być przede wszystkim pozbawiony wad typu grzyb na ścianach, którego usunięcie może ocierać się o niemożliwe. Wiąże się to również ogólnie ze stanem technicznym lokalu – nie może z założenia dużo w nie wkładać, jeśli chcemy prędko z niego wykładać. Jakie jeszcze powinno być więc mieszkanie? Do wynajęcia oznacza na użytek dla kogoś, kto nie będzie z miejscem mocno związany. Więc i my zachowajmy do niego pod tym względem dystans emocjonalny.