Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 30, 2020 in Remonty i budowa |

Czy dom jest lepszą inwestycją niż mieszkanie?

Czy dom jest lepszą inwestycją niż mieszkanie?

Każdy z nas chciałby mieć prędzej czy później własne miejsce na ziemi. Kiedy przychodzi ten czas, oprócz wyboru odpowiedniego miasta, bądź miejscowości musimy zdecydować, czy chcemy zamieszkać w domu jedno, bądź też wielorodzinnym, a może małe lub duże mieszkanie w bloku, tudzież uroczej kamienicy będzie lepszym rozwiązaniem?

 

Nie da się odpowiedzieć wprost na to pytanie, gdyż wszystko zależy od naszych cech, przyzwyczajeń oraz planów na przyszłość. Dom będzie z pewnością lepszym wyjściem dla osób, które chcą czuć się wolne, nie lubią sąsiadów, którzy hałasują przez ścianę oraz dla rodzin z dziećmi i zwierzętami, które potrzebują dużej przestrzeni do rozwoju i zabawy. Jednakże dom to także większa odpowiedzialność, konieczność dbania o jego stan, o podwórku, ogródek i wiele innych rzeczy.

 

Z kolei, mieszkanie w bloku wiąże się z mniejszą ilością pracy, jest wygodne, zawsze ciepłe, lecz przestrzeń zazwyczaj nie jest zbyt duża i musimy być świadomi, że sąsiedzi nie zawsze są mili i cisi – jeśli nie przeszkadza nam hałas to mieszkanie może wydawać się idealne. Zwłaszcza, jeśli znajduje się ono w centrum miasta i mamy na wyciągnięcie ręki dostęp do sklepów, galerii, kawiarni i wielu innych miejsc rozrywek i handlu. Zatem jeśli chcemy kupić jedno z ich, zastanówmy się co jest dla nas w życiu ważne, gdzie widzimy się za kolejne 20 lat, wtedy zakup domu lub mieszkania okaże się dużo prostszą decyzją niż się spodziewamy, a my i nasza rodzina będziemy zadowoleni z podjętego wyboru.