Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 5, 2023 in Remonty i budowa |

Jaką tapetę wybrać do pokoju dziecięcego?

Jaką tapetę wybrać do pokoju dziecięcego?

Dostępne na rynku fototapety i tapety dla dzieci oferowane są w ogromnej liczbie wzorów. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze tapety do pokoju dziecięcego. Wyjaśniamy, jaki typ okleiny jest najbardziej komfortowy w eksploatacji. Omawiamy najpopularniejsze wzory, które cieszą się uznaniem młodych użytkowników. Po lekturze artykułu samodzielnie wybierzesz optymalny model tapety dla swoich pociech.

Jakie są najważniejsze kryteria wyboru tapet dla dzieci?

Zastanawiasz się, jakie kryteria zastosować przy wyborze tapety do pokoju dziecka. Praktycznych rad udziela przedstawiciel sklepu online z tapetami Kraina Barw:

– Trzy podstawowe wytyczne przy wyborze tapet do pokoju dziecka to: wiek i gust młodego użytkownika oraz walory użytkowe okleiny. Dzieci na różnych etapach rozwoju potrzebują określonych bodźców wizualnych i treści edukacyjnych. Doskonałym przykładem są tapety z literami czy cyframi. Mają duże walory estetyczne, a jednocześnie wnoszą dużo przydatnych informacji. Jeżeli jednak dziecko wybierze inny wzór, należy uszanować jego upodobania. Dzięki temu młody człowiek będzie lepiej czuł się w swoim pokoju. Niezależnie od typu grafiki, warto wybrać tapetę, która jest łatwa w utrzymaniu czystości. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się okleiny zmywalne. 

Przegląd najpopularniejszych wzorów tapet do pokoi dziecięcych 

Trudno opisać tysiące wzorów i motywów, których można użyć do dekoracji ścian w pokojach przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i nastolatków. Oto krótka lista najpopularniejszego wzornictwa tapet dla dzieci:

  • zwierzęta – tapety z motywem zwierząt są bardzo lubiane przez dzieci: mogą to być realistyczne obrazy zwierząt lub postaci z filmów animowanych;
  • motywy sportowe – są idealne dla dzieci aktywnych, interesujących się piłką nożną, koszykówką, siatkówką czy jazdą na rowerze;
  • mapy – cieszą się zainteresowaniem młodych odbiorców i wspomagają naukę geografii;
  • księżniczki i superbohaterowie – idealny wybór dla dzieci, które lubią książki i filmy w klimatach baśniowych i fantasy;
  • pojazdy – samochody wyścigowe i pojazdy kosmiczne to motywy dekoracyjne szczególnie atrakcyjne dla chłopców.

Każdy z omówionych tematów grafiki na fototapety może przypaść do gustu Twoim podopiecznym. Najlepszym rozwiązaniem jest wspólna wizyta i wybieranie tapet w sklepie online.