Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 11, 2020 in Remonty i budowa |

Wynajem czy kupno mieszkania – plus i minusy obydwu opcji

Wynajem czy kupno mieszkania – plus i minusy obydwu opcji

Większość z nas pewnego dnia musi stanąć przed tym pytaniem i zastanowić się co w przypadku naszej sytuacji finansowej i życiowej będzie korzystniejsze: wynajem czy kupno mieszkania? Obie opcje posiadają zarówno szereg plusów jak i minusów, więc w przypadku braku stabilności finansowej i określonych planów na przyszłość wybór może stanowić poważny problem. Zatem co wybrać?

 

Wynajem mieszkania jest bez wątpienia szybką i wygodną opcją. Pozwala wprowadzić się niemal z dnia na dzień do często już umeblowanego i gotowego do użytku mieszkania. Ponadto jest to dobra opcja dla osób, które muszą, bądź chcą prowadzić mobilne życie i nie być niczym ograniczone. Jednak koszty wynajmu są często zawyżone, właściciele mogą wprowadzać swoje reguły, wyrzucić nas z dnia na dzień oraz pieniądze, które moglibyśmy zainwestować w coś swojego przepadną.

 

Z kolei. mało kogo stać na kupno mieszkania bez wzięcia kredytu, więc jest to opcja, która prawdopodobnie usiedli nas na wiele lat w jednym miejscu. Jednak jeśli odpowiada nam taki stan rzeczy to po latach prawdopodobnie będziemy będziemy zadowoleni, że zainwestowaliśmy w coś co będziemy mogli przekazać swoim dzieciom.
Jak widać, odpowiedź na pytanie wynająć czy kupić mieszkanie nie jest prosta i jednoznaczna, dlatego przed podjęciem decyzji należy starannie rozważyć jej wszystkie zalety i wady.