Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 12, 2021 in Remonty i budowa |

5 powodów, dla których warto mieć własny ogród

5 powodów, dla których warto mieć własny ogród

Przydomowy ogródek jest marzeniem wielu osób. To prywatne, zaciszne miejsce, które świetnie nadaje się do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, popołudniowego odpoczynku, a nawet uprawiania sportu i aktywnego wypoczywania. A jeśli wciąż nie jesteś przekonany do założenia własnego ogródka lub kupienia działki rekreacyjnej, przedstawiamy 5 powodów, dla których warto mieć swój kawałek zieleni!

1. Korzyści zdrowotne z uprawiania ogrodu

Ogród wymusza na posiadaczu nieco ruchu na świeżym powietrzu. Im większa różnorodność roślin, tym więcej pracy i czasu, które musimy włożyć w podlewanie, koszenie, przycinanie i pielęgnację kwiatów, krzewów i drzewek. Praca w ogrodzie to jednak doskonałe ćwiczenie! Wymusza skłony i przysiady, dodatkowo świeże powietrze pozytywnie wpływa na układ krwionośny, samopoczucie i kondycję.

2. Własne warzywa

Na swojej własnej działce możesz posadzić dowolne warzywa, owoce i zioła. Na początek możesz zająć się uprawą niewymagających krzewów owocowych (np. jeżyn czy porzeczek), zaś w późniejszym czasie zdecydować na założenie rabat z pierwszymi warzywami. Własne warzywa i owoce są nie tylko wyjątkowo smaczne i zdrowe – ich uprawa sprawia wiele satysfakcji!

3. Miejsce do pracy

Coraz więcej osób pracuje zdalnie – okazuje się, że większość branży skutecznie może oddelegować swoich pracowników do pracy w domu. Wyobraź sobie, że przez kilka miesięcy możesz pracować z zielonego ogrodu pełnego zapachu kwitnących kwiatów! Obecnie nawet na działkach rekreacyjnych nie ma problemu z zasięgiem lub dostępem do prądu, dzięki czemu możesz z łatwością spełnić to marzenie!

4. Miejsce dla dzieci

Jeśli masz dzieci z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że dzisiejsi młodzi ludzie zbyt mało czasu spędzają na świeżym powietrzu. Własny ogród przy domu lub ogródek działkowy pozwoli Ci na stworzenie wielu atrakcji dla najmłodszych. Piaskownica, basen, domki na drzewach, trampoliny i miejsca do uprawiania sportu – to wszystko możesz mieć w jednym miejscu!

5. Zamiast lokalu

Własny ogród lub działka rekreacyjna to wprost idealne miejsce do urządzenia urodzin na świeżym powietrzu, rodzinnego obiadu czy grilla z przyjaciółmi. Zaopatrz się w sprzęt do grillowania, wygodne meble ogrodowe i mnóstwo dobrego humoru, a z powodzeniem zastąpisz ogrodem konieczność wynajmu sali czy restauracji na urządzenie imprezy okolicznościowej.