Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 2, 2020 in Remonty i budowa |

Nieruchomości zyskują na wartości

Nieruchomości zyskują na wartości

Posiadając zdolność kredytową lub większą ilość gotówki warto rozważyć zainwestowanie w nieruchomości. Najbardziej atrakcyjne pod względem zyskowności są działki na terenach podmiejskich. Przedmieścia i wsie w pobliżu większych miast to miejsca, gdzie warto kupić działkę.

 

Cena takiej nieruchomości bardzo szybko może urosnąć i jeśli za kilka lat zdecydujemy się na odsprzedaż, możemy na tym sporo zarobić. Gminy coraz więcej pieniędzy inwestują w rozwój małych miejscowości. Budowane są drogi, chodniki, doprowadzany jest gazociąg i kanalizacja. Działki z dostępem do takich mediów bardzo szybko zyskują na wartości. Najprościej poszukać ofert sprzedaży w internecie, ale równie dobrym sposobem jest wycieczka rowerowa i osobisty rekonesans miejsc przeznaczonych do sprzedaży. Na pewno długo nie będziemy szukali tablic z napisem „działka na sprzedaż” lub „sprzedam działkę”. Na pewno godne polecenia są nieruchomości położone w pobliżu szosy lub posiadające dogodny do niej dojazd.

 

Trzeba też brać pod uwagę możliwość podpięcia się do sieci energetycznej i wodociągu. Działka z dostępem do lasu, ale usytuowana gdzieś na uboczu, z daleka od utwardzonej drogi nie przyciągnie wielu potencjalnych klientów, którzy planują na przykład wybudowanie w danej okolicy domu. Taki teren mógłby być atrakcyjny pod względem rekreacyjnym, ale i tak profit z odsprzedaży raczej nie będzie zbyt atrakcyjny. Zakup działki trzeba jednak odpowiednio wcześniej zaplanować i przemyśleć. Nie może to być decyzja podjęta na gorąco, pod wpływem emocji. Istnieje szereg czynników, które należy wziąć pod uwagę. Przede wszystkim warto zainteresować się planem zagospodarowania przestrzennego danej miejscowości. Co z tego, że cena nieruchomości wydaje się być atrakcyjna, jak za dwa lata w jej pobliżu przebiegać będzie ruchliwa obwodnica lub sieć wysokiego napięcia? Kupując taką nieruchomość nie tylko nie zyskamy, ale możemy mieć spory kłopot z jej odsprzedażą. Inwestując swoje ciężko zarobione pieniądze w nieruchomości, dobrze jest wcześniej poradzić się kogoś, kto ma większe doświadczenie od nas, popytać sąsiadów, zasięgnąć informacji w urzędzie gminy. Dzięki temu zyskamy większą pewność, że zakup danej nieruchomości okaże się zyskowny.