Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 11, 2023 in Remonty i budowa |

4 zalety izolacji fundamentów metodą natryskową

4 zalety izolacji fundamentów metodą natryskową

O izolacji budynku mówi się najczęściej w kontekście zabezpieczenia dachu oraz ścian. O wspomnianym zabezpieczeniu warto jednak pomyśleć również w kontekście fundamentów. Dobrze wykonana izolacja będzie bowiem chroniła przed pochłanianiem wilgoci przez mury oraz przenoszeniem się jej w górę – na ściany budynku. W tym przypadku świetnie się sprawdzi metoda natryskowa. Jakie ma zalety?

Co trzeba wiedzieć o ocieplaniu fundamentów metodą natryskową? 

Na początek warto krótko scharakteryzować ocieplanie fundamentów metodą natryskową. Wykorzystywana jest do tego zamknięto-komórkowa piana natryskowa Heatlok Soy 200 w połączeniu z polimocznikiem SLAM 210. Najważniejszą zaletą wspomnianego zestawu jest zapewnienie doskonałych właściwości hydroizolacyjnych. Izolacja fundamentów tą metodą to świetna szczelność. Należy również wspomnieć o tym, że metoda natryskowa nie wymaga mocowania, co w praktyce oznacza, że czas wykonania zabezpieczenia jest stosunkowo krótki.

Jakie są zalety zaizolowania fundamentów metodą natryskową? 

Z uwagi na mnogość zalet metoda natryskowa jest chętnie wykorzystywana nie tylko w przypadku ocieplania fundamentów, ale również ścian czy dachów. O to, dlaczego cieszy się tak dużą popularnością, zapytaliśmy specjalistę z firmy zajmującej się izolacją natryskową w Białymstoku, który wyjaśnił:

– Dzięki metodzie natryskowej dochodzi do znaczącej redukcji zużycia energii w domach, co przekłada się na niższe rachunki. Nierzadko zdarza się tak, że energooszczędność wzrasta nawet do 50%. Kolejną zaletą jest świetna izolacja od zanieczyszczeń. Do wnętrza nie przedostają się między innymi pyłki. Mówiąc o izolacji, warto też wspomnieć o tej związanej z hałasem. Do prac wykorzystywany jest zamknięto-komórkowy natrysk, który minimalizuje transmisję hałasu.

Oprócz wspomnianych przez naszego rozmówcę kwestii trzeba też podkreślić, że zaizolowanie fundamentów metodą natryskową to niezawodna bariera wodna i powietrzna. Takie rozwiązanie wyróżnia się także trwałością, dlatego zdecydowanie warto wziąć je pod uwagę, zastanawiając się nad różnymi opcjami. Aby mieć pewność skuteczności ochrony, prace montażowe najlepiej zlecić specjalistom – wówczas izolacja zostanie wykonana poprawnie, a do tego cały proces przebiegnie szybko.