Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 13, 2020 in Remonty i budowa |

Odnawiamy meble kuchenne

Odnawiamy meble kuchenne

Kuchnia to bardzo ważne wnętrze w każdym domu. Jest to również miejsce, gdzie meble są bardzo narażone na eksploatację, brud oraz ewentualne zniszczenia. Wysokie temperatury, pospiesznie działania oraz zabrudzenia w wyniku przygotowania posiłków i ich spożywania, mają destrukcyjny wpływ na wierzchnią warstwę mebli. W związku z tym, co jakiś czas warto zastanowić się nad odnowieniem mebli kuchennych, ponieważ zbyt duża zwłoka może wymusić na nas przedwczesny zakup mebli kuchennych, co będzie dodatkowym kosztem, którego możemy uniknąć.

O tym jak odnawiać meble, również te kuchenne, możemy przeczytac w internetowym poradniku https://www.meble.pl/poradnik. Decydując się na renowację mebli kuchennych możemy zrobić to we własnym zakresie lub zdecydować się na usługi specjalisty. Wspomniany poradnik pomoże nam w wykonaniu wszystkich prac samodzielnie, co może okazać się niezwykle kreatywnym zajęciem, którego efekt zapewni nam dużą satysfakcję. Korzystanie z własnoręcznie odnowionych mebli jest naprawdę bardzo przyjemne.

Jak odnowić meble?

Na początku musimy ocenić ich realny stan techniczny i to, czy meble nadają się jeszcze do renowacji. Po twierdzącej odpowiedzi na powyższe pytania możemy przystąpić do czyszczenia mebli, czyli zdarcia wierzchniej warstwy farby papierem ściernym o drobnych oczkach. Po tym zabiegu możemy umyć meble specjalnymi odtłuszczaczami, które sprawią, że farba oraz lakier lepiej przylgnie do formy mebla i zostanie na nim na dłużej. Po dokładnym przygotowaniu mebli, możemy zdecydować się na ich malowania lub naprawdę.

Niektóre meble będą wymagały na przykład wymiany niektórych drewnianych lub metalowych elementów, co również możemy zrobić we własnym zakresie. Nie ma nic przyjemniejszego niż dobrze wykonana własnoręcznie praca, której efektami możemy cieszyć się później przez wiele lat. Od nas zależy, czy przywrócimy meblom ich pierwotny wygląd i przeznaczenie, czy zdecydujemy się na odrobinę szaleństwa i tchnięcie w meble nowego, wyjątkowego charakteru. Czasem z powodzeniem możemy również zmienić główne przeznaczenie mebla. To rozsądne rozwiązanie, które sprawi, że zamiast kupić nowy zestaw mebli, odnowimy już wcześniej zakupiony. Będzie to oszczędność dla naszego portfela oraz środowiska naturalnego.