Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 21, 2023 in Remonty i budowa |

Czy biokominki są bezpieczne?

Czy biokominki są bezpieczne?

Swoją rosnącą popularność biokominki zyskały bezsprzecznie dzięki swojemu spektakularnemu wyglądowi i łatwości obsługi. Co więcej, biokominek zainstalować możemy nawet na …tarasie. Niektórzy jednak nie są przekonani co do zakupu biokominka, żywiąc obawy odnośnie jego bezpieczeństwa. Jeśli nurtuje Cię pytanie, czy biokominki są bezpieczne, czytaj dalej ten artykuł, a poznasz odpowiedź.

Bezpieczne dla Ciebie

Tak, biokominki są bezpieczne. Jest tak, ponieważ są to zaawansowane technologicznie urządzenia wykonane z niezwykle trwałych materiałów. Zazwyczaj obudowa kominka wykonana jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która cechuje się ogromną odpornością na temperaturę, jak również różnego rodzaju uszkodzenia. Również wkład do biokominka, czyli tzw. palenisko, wykonuje się zwykle ze stali nierdzewnej, ponieważ musi ono wytrzymać bezpośrednią styczność z wysoką temperaturą na skutek spalania w nim biopaliwa. Samo jego nalewanie również przebiega bezproblemowo dzięki obecności lejka lub kraniku oraz oznaczenia bezpiecznego progu wlewania płynu, którym jest bioetanol w postaci płynnej lub żelowej. W kominkach zainstalowane są także szyby ochronne i systemy odpowietrzające.

Sama obsługa biokiminka jest niezwykle prosta, gdyż po wlaniu odpowiedniej ilości płynu, musimy po prostu rozpalić płomień przy pomocy zapalarki do palników gazowych itp. Korzystając z biokominka możemy też zapomnieć o żmudnym procesie gaszenia, jaki zwykle ma miejsce w przypadku innych rodzajów kominków. W tym przypadku jedyne, co musimy zrobić, to odciąć dopływ tlenu za pomocą specjalnej rączki do wygaszania ognia. Co więcej, biokominki nie emitują dymu, czadu ani innych szkodliwych dla zdrowia substancji. Sprzedażą i montażem wysokiej jakości biokominków zajmuje się dystrybutor kominków Airhot z Lublina.

Bezpieczne dla środowiska

Jak zostało już wspomniane powyżej, biokominki nie emitują żadnych szkodliwych substancji do atmosfery. Efektem spalania biopaliwa w tym rodzaju kominka jest jedynie para wodna i śladowa ilość dwutlenku węgla. Dlatego biokominki są całkowicie bezpieczne dla środowiska i dużo bardziej ekologiczne od wszelkiego rodzaju pieców, gdyż nie dochodzi w nich do powstawania popiołu. Czyż można chcieć czegoś więcej?