Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 7, 2021 in Remonty i budowa |

Kiedy wybrać kredyt hipoteczny?

Kiedy wybrać kredyt hipoteczny?

Zakup mieszkania lub domu, to nie tylko zapewnienie sobie wygodnego i bezpiecznego życia, ale także wspaniała inwestycja. Dlatego też w obecnych czasach istnieje bardzo dużo możliwości, pozwalających na prosty i wygodny zakup mieszkania. Jednym z takich rozwiązań jest wybór kredytu hipotecznego. Zakup domu i mieszkania nie jest jednak jedynym celem, na jaki można wykorzystać kredyt hipoteczny.

Na czym polega ten kredyt?

Najczęściej wybieranym kredytem przy zakupie domów i mieszkań jest kredyt hipoteczny. Jest to kredyt długoterminowy na wysoką kwotę. Zabezpieczeniem tego typu kredytu jest hipoteka zakupionej nieruchomości, która ustanowiona zostaje na rzecz banku. Oznacza to, iż do momentu spłaty kredytu prawo do nieruchomości posiada bank udzielający kredytu.

Rodzaje kredytów hipotecznych

Kredyty hipoteczne nie są wykorzystywane jedynie do zakupu mieszkań czy domów. Można również zaciągnąć taką pożyczkę w innych przypadkach. Jednym z nich jest pożyczka hipoteczna, która pozwala na przeznaczenie środków z kredytu na dowolny cel, a zabezpieczeniem w takim wypadku staje się hipoteka na nieruchomości kredytobiorcy. Jest to również dobre rozwiązanie dla osób, które już posiadają zaciągnięty kredyt. Dzięki kredytowi hipotecznemu refinansowanemu, można spłacić wcześniej zaciągniętą pożyczkę. Warunki umowy w takim przypadku mogą okazać się dużo korzystniejsze niż we wcześniejszym zobowiązaniu wobec banku.

Jakie są koszty kredytu hipotecznego?

Koszty kredytu zależą od wielu czynników, dlatego też warto rozeznać się wśród różnych ofert przed podjęciem ostatecznej decyzji. Podstawowymi kosztami kredytu hipotecznego są odsetki, ale także prowizja dla banku, ubezpieczenie czy koszty notarialne. Konkretne kwoty mogą znacznie różnić się w zależności od wybranego banku, a także osobistych zdolności kredytowych kredytobiorcy. Dobrym rozwiązaniem przed wyborem kredytu jest skorzystanie ze stron internetowych, które przedstawiają porównanie dostępnych na rynku ofert pożyczek.