Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 18, 2018 in Remonty i budowa |

Czas na zmiany?

Czas na zmiany?

Wiele osób w chwili, gdy nachodzi ich potrzeba zmian udaje się do fryzjera czy na zakupy, aby odświeżyć swój image i lepiej się poczuć. Inni zastanawiają się nad zmianą pracy, zdobyciem nowych kwalifikacji zawodowych czy ogólnym rozwojem. Jeszcze inni uważają, że najlepiej zrobi im zakup nowego mieszkania czy domu.

 

O ile w pierwszej chwili pomysł ten wydaje się sensowny i prosty do zrealizowania, w rzeczywistości przysporzyć może znacznie więcej kłopotów, niż można by przypuszczać. Choć wydaje się, że rynek nieruchomości pełen jest ofert, spośród których łatwo wybrać coś dla siebie, co raz to któryś deweloper Orida przedstawia nowe plany zagospodarowania przestrzeni, tak naprawdę sprawa nie jest taka prosta. Od podjęcia decyzji o zakupie do sfinalizowania naszych planów droga jest zwykle długa, kręta i wyboista. Z całym przedsięwzięciem wiąże się strata zarówno sporych nakładów finansowych, czasu, jak i nerwów. Jak do tego podejść, aby nie zwariować?

Grunt to dobry plan

Nie bez powodu mówi się, że “przezorny zawsze ubezpieczony”. To prawda. Osoby, które dokładnie zaplanowały proces zakupu nieruchomości mają znacznie większe szanse uniknięcie kłopotliwych sytuacji po drodze do szczęśliwego finału. Na początek zastanów się, co jest dla ciebie ważne – rodzaj i stan nieruchomości, lokalizacja, okolica i tak dalej. Następnie ustal swój budżet z bezpieczną rezerwą na nieprzewidziane wydatki. Na tej podstawie szukaj odpowiednich lokali i sporządzaj kosztorys. A przede wszystkim pamiętaj, że stres i pośpiech to nie są dobrzy doradcy.