Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 30, 2017 in Nie tylko dom |

Czym jest Szkolny Związek Sportowy? SZS Słupsk

Czym jest Szkolny Związek Sportowy? SZS Słupsk

Szkolny Związek Sportowy to ogólnopolska organizacja, działająca od wielu lat i zrzeszająca wielu członków. Jej podstawowym założeniem jest propagowanie zdrowego trybu życia, wychowania fizycznego i sportu wśród dzieci i młodzieży.

Organizacja i jej struktura

Związek działa na obszarze całego kraju, na wszystkich szczeblach administracyjnych – województwa, powiaty i gminy. Jest obecny we wszystkich typach szkół.

Cele Szkolnego Związku Sportowego – SZS Słupsk

Program całego Związku, jak i poszczególnych, lokalnych oddziałów (np. SZS Słupsk, SZS Kraków) ma wpisane do statutu różnorodne cele. Do najważniejszych z nich należą:

– Organizacja ogólnopolskich imprez sportowych, między innymi: Igrzysk Młodzieży Szkolnej (dzieci w wieku 10-13 lat), Gimnazjady (13-16 lat) oraz Licealiady (16-20 lat);
– Przeprowadzanie lokalnych wydarzeń sportowych;
– Prowadzenie programów edukacyjnych promujących zdrowy tryb życia i propagujących różne formy aktywności fizycznej wśród dzieci;
– Współpraca z innymi organizacjami w celu promocji zdrowia i aktywności fizycznej.

Działania Szkolnego Związku Sportowego mają szeroki wydźwięk społeczny. Informacja o nich dociera do wielu osób. Dzięki temu w sposób zorganizowany próbuje się zmienić szkodliwe dla zdrowia nawyki już u najmłodszych pokoleń.