Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 17, 2017 in Nie tylko dom |

Nauki przedmałżeńskie – niepotrzebny obowiązek czy kurs na przyszłość? Nauki przedmałżeńskie Chrzanów

Nauki przedmałżeńskie – niepotrzebny obowiązek czy kurs na przyszłość? Nauki przedmałżeńskie Chrzanów

Ślub to jeden z najpiękniejszych dni w życiu. Przygotowania do niego potrafią być czasem pięknym, nie pozbawionym również pewnych obowiązków. Jednym z nich są nauki przedmałżeńskie.

Nauki przedmałżeńskie Chrzanów, Kraków, Warszawa – gdzie znaleźć odpowiedni kurs?

Jeśli przygotowujemy się do sakramentu małżeństwa zaświadczenie o odbyciu nauk będzie jednym z koniecznych wymogów. Nie jest to jednak kurs, który zakończy egzamin z ocenami. Stanowi to raczej przygotowanie do problemów i tematów, z którymi przyjdzie się zmierzyć małżonkom w kolejnych latach bycia razem. Dodatkowo omawia się również formalne procedury zawarcia sakramentu, przebieg samej ceremonii. Zdarzają się też dodatkowe spotkania ze specjalistami z wielu dziedzin – od psychologów, mediatorów po coachów mentalnych. Całe nauki stanowią program wykładów i dyskusji, które mają przygotować, przynajmniej od strony teoretycznej, parę do przyszłej, nowej drogi życia. Po ukończeniu całego cyklu, otrzymuje się stosowne zaświadczenie.

Podobnie jak w przypadku wszystkich szkoleń, tak też poziom nauk przedmałżeńskich zależy od osoby prowadzącej. Warto zatem zasięgnąć opinii i poszukać informacji, szukając kursu dla siebie. Przecież chyba każdy chce żyć długo i szczęśliwie po ślubie.