Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 28, 2017 in Nie tylko dom |

Komunikacja zbiorowa – czy warto korzystać? Hala taxi Jaworzno

Komunikacja zbiorowa – czy warto korzystać? Hala taxi Jaworzno

Przemieszczanie się po mieście bywa uciążliwe. Korki, złe warunki pogodowe i brak miejsc do parkowania potrafią wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszego kierowcę. Jakie są alternatywy dla własnych czterech kółek?

Zróżnicowana komunikacja publiczna – hala taxi Jaworzno

Podstawową myślą, która pojawia się od razu, gdy szukamy alternatywy jest oczywiście komunikacja miejska. Miasta, coraz mocniej myśląc o zmniejszeniu ruchu na obszarze centrów i poprawie jakości powietrza, dbają o poszerzanie zasięgu połaczeń oraz ich zagęszczenia. Często pojawiają się całościowe rozwiązania połączenia siatki autobusów i tramwajów z kolejką podmiejską. Wokół miast powstają wówczas parkingi typu Park&Ride, gdzie można zostawić samochód i przesiąść się w komunikację zbiorową.

Nie można również zapominać o taksówkach (np. Hala Taxi Jaworzno) czy uberach, które pozwalają szybko przemieszczać się po miastach, często nie stojąc w korkach, dzięki wydzielonym pasom na drogach.

Komunikacja zbiorowa to pomysł warto rozważenia – ze względu czasu, finansów i wygody. Poza tym lekka zmiana przyzwyczajeń większej grupy osób może wyjść nam na dobre nie tylko jednostce, ale również poprawić jakość powietrza w miastach.