Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 1, 2017 in Nie tylko dom |

Pizzeria da Vinci Gniezno. Jaka powinna być prawdziwa, włoska pizza?

Pizzeria da Vinci Gniezno. Jaka powinna być prawdziwa, włoska pizza?

Pizza zawojowała świat. Stała się daniem, które można spotkać niemal w każdym zakątku globu. Ma wiele odmian i lokalnych wariantów. A czym się wyróżnia ta prawdziwie włoska?

Pizzeria da Vinci Gniezno. Jaka powinna być włoska pizza?

Podstawą dania jest bezapelacyjnie ciasto. Jak twierdzą specjaliści (tacy jak kucharze, których zatrudnia pizzeria Da Vinci Gniezno), musi być ono bardzo kruche, cienkie i delikatne, przygotowane z wysokiej jakości mąki i świeżych drożdży.
Oprócz ciasta typowo włoskim składnikiem, którego nie może zabraknąć w żadnej pizzy jest ser – pyszna ciągnąca mozzarella i pikantny parmezan. Ponadto wszystkie pozostałe składniki musi również wyróżniać najwyższa jakość i stuprocentowa świeżość. Nie ma nawet co myśleć o dodawaniu do niej pomidorów z puszki lub mrożonych warzyw. Pizza musi być wykonywana na bieżąco i podawana zaraz po wyjęciu z pieca (koniecznie opalanego drewnem). Dzięki temu będzie najbardziej aromatyczna i po prostu pyszna.

Na koniec warto tylko pamiętać, że tak, jak jest zawsze w słonecznej Italii, każde danie najlepiej smakuje w doborowym towarzystwie. Wtedy pozostaje już tylko życzyć: Smacznego!