Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 21, 2018 in Nie tylko dom |

Atnet Szczecin. Jak wybrać Internet domowy?

Atnet Szczecin. Jak wybrać Internet domowy?

Trudno wyobrazić sobie współczesne życie bez stałego dostępu do Internetu. W bardzo krótkim czasie staliśmy się społeczeństwem cyfrowym. Trudno się dziwić. Większość czynności i zadań można wykonać szybciej i łatwiej dzięki byciu online, bez konieczności wychodzenia z domu. Standardowym pytaniem pozostaje tylko: jaki Internet do domu wybrać?

Atnet Szczecin. Jaki może być domowy Internet?

Dostawców Internetu, zwłaszcza w dużych miastach jest wiele. Mogą być to duże firmy o powszechnie rozpoznawalnej marce lub bardziej lokalni usługodawcy, tacy jak np. Atnet Szczecin. Wciąż ośrodki wielkomiejskie dają znacznie większy wybór. Poza nimi znalezienie dobrego łącza jest nieco trudniejsze. Jakie mogą być jego rodzaje?

”Kablówka”. To popularne rozwiązanie, gdzie dostęp do sieci zyskujemy dzięki operatorowi telewizji kablowej. Największą zaletą tego rozwiązania jest duża prędkość transmisji danych. Z kolei podstawowym problemem jest ograniczona dostępność.

Sieć osiedlowa. Najczęściej jest to łącze internetowe proponowane przez lokalnych operatorów. W zależności od jego oferty parametry sieci mogą być lepsze lub gorsze.

Łącze LTE
Poza obszarami silnie zurbanizowanymi jest to obecnie najpopularniejszy sposób dostarczania Internetu. Zyskujemy mobilność, choć dostępność niestety będzie wciąż mniejsza niż zasięg samej sieci komórkowej.

DSL
Prekursorem tego rozwiązania była Telekomunikacja z usługą Neostrady. To technologia przewodowa, oparta na kablach telefonicznych. Zapewnia dużą szybkość łącza i jego stabilność.

Gdy szukamy domowego Internetu trzeba zastanowić się nad naszymi potrzebami i możliwościami, jakie daje nasze miejsce zamieszkania.