Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 30, 2017 in Nie tylko dom |

Miasto Radziejów – MZS Radziejów

Miasto Radziejów – MZS Radziejów

Radziejów jest to miasto leżące na Kujawach, w województwie kujawsko – pomorskim, a także siedziba powiatu radziejewskiego oraz gminy wiejskiej Radziejów. Znajduje się ono w odległości 35 kilometrów od Inowrocławia. Założone w 1252 roku cieszy się długa i ciekawa historią. Radziejów był między innymi jednym z miast królewskich Korony Królestwa Polskiego. Miasto zbudowane jest na średniowiecznym planie i zachwyca ciekawą architekturą oraz zabytkami świeckimi i kościelnymi.

Sport

W Radziejowie działa założony w 1948 r. klub piłkarski Start Radziejów, występujący w II grupie kujawsko – pomorskiej ligi okręgowej. Na terenie miasta działa też Radziejowski Klub Pływacki „Wodnik”.

MZS Radziejów

W Radziejowie działa Miejski Zespół Szkół, w skład którego wchodzi: Publiczne Przedszkole nr 1 im. Heleny Karpińskiej, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika oraz Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Franciszka Becińskiego. Jest to placówka edukacyjna z dobrze wykwalifikowanym gronem pedagogicznym i wysokim poziomem nauczania, która zagwarantuje młodym ludziom dobry start w przyszłość.