Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 10, 2017 in Nie tylko dom |

Jakie znaczniki czyta Google?

Jakie znaczniki czyta Google?

Meta tagi są coraz częściej stosowane na stronach internetowych. Co jest tego przyczyną? Przede wszystkim to, że dzięki nim możemy przekazać wyszukiwarkom internetowym dodatkowe informacje. Pomaga nam to dostosowywać stronę i zapewnić jej wyższą jakość funkcjonowania.
Najpopularniejsza wyszukiwarka to niewątpliwie Google. Meta tagi Google są więc często wykorzystywane. Jakie tagi rozumie nasza najpopularniejsza wyszukiwarka?
Przede wszystkim są to podstawowe znaczniki dotyczące tytułu czy opisu.

 

Meta title pomaga nam pozycjonować tekst czy stronę. Jest krótki, zazwyczaj około 60-70 znaków. Meta description zawiera opis strony. Podstawowe informacje o treści muszą się w nim zawierać, tak abyśmy mieli informację, czego tekst dotyczy. Powinien on być ciekawie sformułowany- wtedy mamy szansę zachęcić czytelnika do zajrzenia na naszą witrynę.
Dodatkowo Google odczytuje znaczniki meta robots, które informują wyszukiwarki o tym, jakie mają uprawnienia do strony i możliwości indeksowania. Poza tym jest wiele innych znaczników, takich jak np. notranslate. Dzięki niemu treści, które powinny pozostać w oryginalnej wersji językowej, nie zostaną przetłumaczone.